منتديات شاريا
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

منتديات شاريا

بخێربێن بۆ كۆربه ندێ كومه‌لگه‌‌ها شاریا

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلدخول
بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
حالة الطقس -weather
حالة طقس في دهوك/ شاريا لمدة 15 يوم
المواضيع الأخيرة
» يسوع طريق وحق وحياة
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالأربعاء مايو 18, 2016 11:56 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» نشيد مريم / الشماس سمير كاكوز
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 14, 2015 2:35 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» المزمور العاشر
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2015 9:27 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» المزمور التاسع
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2015 9:26 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» المزمور الثامن
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2015 9:26 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» المزمور السابع
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2015 9:25 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» مزمور السادس
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالسبت سبتمبر 12, 2015 3:20 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» مزمور الخامس
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالسبت سبتمبر 12, 2015 3:19 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

» المزمور الرابع
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالخميس سبتمبر 10, 2015 4:46 pm من طرف الشماس سمير كاكوز

مواقع الأيزيدية

your IP
IP
عداد زوار ودول الزوار
بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ Labels=0
العاب\\game

أتصل بنا
...... ...... لأتصل بأدارة......... ...... أضغط هنا & أتصل بنا...... . .... لأرسل ريسالة او مقالة......

بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟

4 مشترك
كاتب الموضوعرسالة
karwan rkavai
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
karwan rkavai

المزاج : عادى
الهواية : الرياضة

بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ Empty
مُساهمةموضوع: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالخميس نوفمبر 11, 2010 8:45 pm

ئه‌م گه‌له‌ک جاران دبینین ڤان ئه‌کته‌ر وهونه‌رمه‌ند وسیاسه‌تمه‌دار ویاریکه‌ر وسترانبێژ و هه‌می که‌سێن کارتێکرنا خوه‌ هه‌ی لسه‌ر جڤاکی ب هه‌می تویژێت خوه‌ڤه‌ . به‌لێ ژیانا وان نه‌ وه‌سانه‌ هه‌ر وه‌کی دفلماندا ده‌ردکه‌ڤن خودانێت ڤیلا وئوتومبێلێت دوماهیک مودێل وپاره‌ وئافره‌ت وناڤداری ووو، هه‌ر تشته‌کێ بڤێت لبه‌ر ده‌ستێ وان هه‌یه‌ ، لێ خوه‌ دکوژن یان لدوماهیکا ژیانا وان دبن نه‌خوشخانێت ده‌رونی . ئه‌رێ ئه‌گه‌ر جنه‌ ؟؟ جی ژێ کێمه‌ ؟دا نێرینه‌کێ بکه‌ین لسه‌ر ژیانا ڤان ناڤداران کانێ پێویستی جی بین دژیانا خوه‌دا ودوماهیکا وان جی رویدا ،به‌لکی سه‌ربوران ژێ وه‌ربگرین .
ئێک 1: ئارنست همنگوای رومانڤانێ ئه‌مریکی یێ ناڤدار و خودانێ رومانا[الشیخ والبحر=کال و ده‌ریا] وهه‌لگرێ خه‌لاتێ نوبه‌ل، لسالا 1961 ز خوه‌ کوشت بخه‌داره‌کا که‌ڤن ل مال هه‌بی ودگوت : ژیان لپێش جاڤێت من یاره‌شه‌ وئه‌ز ره‌شبینم.
دوو 2: نڤیسه‌رێ ئه‌مریکی دایل کارینجی خودانێ په‌رتوکێت [دع القلق وابدأ الحیاە =دوو دلیێ بهێله‌ وژنوی ده‌ستپێ بکه‌] و[ كیف تكسب اڵاصدقا‌و وتۆپر فی الناس ] دێ جه‌وا هه‌ڤالا گری وکارتێکرنێ لێکی،] په‌رتوکێت وی ب ملیونا هاتینه‌ فروتن وهاتینه‌ وه ر‌گێران بو زمانێت جیهانی وگه‌له‌ک شیره‌ت ئاموژگاریێت جوان وبمفا ئاراسته‌ی خه‌لکی کرینه‌ ، لدوماهیکێ بریادا خوه‌ بکوژیت.
سێ3: وێنه‌گرێ هوله‌ندیێ ناڤدار فان جوخ خودانێ تابلویێت پر بها یێن ل پاریس وله‌نده‌ن ب مه‌لاین دولاران هاتینه‌ فروتن ودوماهیک تابلو فروتی بنافێ [ زهور عباد الشمس = ب شێست ملیون دولاران ، به‌لێ نه‌یێ دل خوش و گه‌شبین بی ل ٢٩ /٧/١٩٨٠ ز خوه‌ ب ده‌مانجێ کوژت.

جار4: كریستینان أوناسیس کجا ملیاردێرێ یونانی أوناسیس خودانێ گزیرته‌ وفروک وپاپوران وئێکه‌ ژ هه‌ره‌ ده‌وله‌مه‌ندێت مه‌زن ل جیهانێ . كریستینان وێرسا ئێکانه‌ بی یا بابێ خوه‌ وئه‌ڤ تشته‌ هه‌می بو مان وجه‌ند جاران شیکر ، جارا دوماهیکێ شوی بکه‌سه‌کێ کومونیست کر وبه‌ره‌ڤ موسکو جو دا لگه‌ل هه‌ڤژینێ خوه‌ بژیت ، به‌لێ سه‌ر که‌فتن نه‌ ئینات دژیانێ دا . بریاردا خوه‌ بکوژیت دا کو ته‌نا وئارام ببیت ژ نه‌خوشی وئازارێت ژیانێ . پشتی هینگێ هاته‌ دیتن یا مری ب ئه‌گه‌رێ خارنا حه‌بکێت بێ هوشکه‌ر ل ئه‌رجه‌نتینێ وژیێ وێ ٣٧ سال بین ، ئه‌ڤه‌ به‌س ل خوشیێ دگه‌رها ونزانی کا خوشی جیه‌ .

پێنج5: مارلین مونرو ستێرا سینه‌ما ئه‌مریکی وجیهانی ، هه‌تا وه‌کی ئاشوپه‌کا سینه‌ما لێ هاتبی . شیا بجیت دناڤ کوجکا سپیدا وپه‌یوه‌ندیێت نه‌ دروست لگه‌ل سه‌روکێ ئه‌مریکی جون كیندی وهه‌روه‌سا لگه‌ل برایێ وی روبرتی جێکه‌ت . به‌س هه‌ر یا دوو دلبی وره‌شبین بی ، جاره‌نڤیسێ وێ وه‌کیێ كریستینان لێ هات و خوه‌ کوژت ب حبکان . شه‌ش : فرجینیا وولف نڤیسه‌را بریتانیا بناڤ وده‌نگ ، نامه‌ک بو هه‌ڤژینێ خوه‌ نڤێسی وگوت :[ ئه‌ز دێ وێ که‌م یا دبینم باش. به‌ره‌ڤ ده‌ریای رێکه‌ت وهنده‌ک به‌ر کرن دناڤ جلکێدا خوه‌ دا وخوه‌ هاڤێت دئاڤێدا پشتی سێ روژان که‌له‌خێ وێ هاته‌ دیتن ].

. شه‌ش6 : روه مو هیون سه‌روکێ کوریا باشور یێ به‌رێ، ژدایکبوویێ سالا ١٩٤٦ز، هه‌ژی گوتنێ ل سالا ٢٠٠٣ز هاتیه‌ هه‌لبژارتن بو سه‌روکاتیا وه‌لاتی هه‌تا ٢٠٠٨ز . پشتی هاتیه‌ توهمه‌تبارکرن ب کێشێن گه‌نده‌لیێ بریاردا خوه‌ بکوژیت ، ل ٣١ ئه‌یارێ ٢٠٠٩ ز نامه‌کا کورت نڤێسی بو خێزاناخوه‌ وتێدا هاتبی : ژیان ومرن وه‌کی ئێکن سروشتینه‌ بخه‌م نه‌که‌فن وئه‌ڤه‌ قه‌ده‌را منه‌ وکه‌له‌خێ من بسوژن . خوه‌ ژ جیایه‌کێ هاڤێت .
حه فت7: دیفید كارادین ئه‌کته‌رێ ئه‌مریکی یێ ناڤدار لسه‌ر ئاستێ جیهانێ و قاره‌مانێ زنجیرا[ كونغ فو ] یا بناڤ وده‌نگ وهه‌روه‌سا گه‌له‌ک فلمێن دی پشکداری تێدا کربوو‌ . ئه‌ڤی پێنج ژن یێت ئیناین ودوو کج یێت هه‌ین ،ل بانکوک پایته‌ختێ وه‌لاتێ تایله‌ند خوه‌ کوژت لرێکه‌فتی ٦/٦/٢٠٠٩ ز؟.

هه شت8: خلیل حاوی هوزانڤانێ لوبنانی ل ئوستورالیا دژیا لدویری وه‌لاتێ خوه‌، لسالا ١٩٨٢ز ده‌مێ ئیسرائیلێ هێرش کری سه‌ر لوبنانێ ژ به‌ر خه‌م وکوڤانا خوه ‌کوژت.

نه ه9: دکتور إسماعیل أدهم که‌سه‌کێ زیره‌ک وتێگه‌هشتی ئێک ژ وان قوتابیان بی یێن خاندن ل زانکویا موسکو به‌شێ بیرکاری ته‌مام کری وباوه‌رناما دکتورا وه‌رگرتی ، ده‌مێ زفری جه‌ند زمان دزانین وجه‌ند په‌رتوک نڤێسین یا ژ هه‌میان بناڤ وده‌نگتر [ لماژا أنا ملحد] لسالا١٩٤٠ ز خوه‌ هاڤێت دده‌ریایدا ل باژێرێ ئه‌سکه‌نده‌ریه‌ نامه‌ک نڤێسی بوو دیار دکر کو دلێ وی یێ ژ ڤێ ژیانێ ره‌ش بی .

ده ه10: دکتورا دریە شفیق باوه‌رنامه‌ ژ فره‌نسا وه‌رگرتیه‌ وئێکه‌ م‌ پارتا ئافره‌تان دامه‌زراند وگه‌له‌ک گوڤار درئێخستن وداخازکه‌را ماڤێت ئافره‌تێ وئازادیا ژنێ بی ، لدوماهیکێ خوه ‌کوژت

يازده11 : أروی صالح نڤێسکاره‌کا به‌رنیاس بی لسه‌ر ئاستێ جیهانا عه‌ره‌بی خوه‌ کوژت .

دوازده12: دانی بسترس سترانبێژا لوبنانی هه‌مان بریادا پشتی ژ ڤێ ژیانێ ره‌شبین بی خوه‌ کوژت .

سێزده13: دالیدا کجه‌ کا مسری بوو ، لسالا١٩٥٦ ز به‌ره‌ڤ فره‌نسا برێکه‌ت وشیا خه‌ونا خوه‌ بکه‌ت راست ده‌مێ ده‌لیڤه‌ بو جێبی ببیت سترانبێژه‌کا خودان شیان وج سترانبێژێت عه‌ره‌ب نه‌ گه‌هشتبین ئاستێ وێ ، بو ماوێ بیست سالان ٨٥ ملیون کاسێت فروتن و٦٠٠ ستران ب هه‌شت زمانا گوتن . زێده‌باری وه‌رگرتنا زور ژ خه‌لاتێت پر بها . به‌لێ لسالا ١٩٨٧ ز خوه‌ کوژت ونامه‌کا کورت نڤێسیبی :[ لمن ببورن ئه‌ز نه‌شێم ته‌حمولا ڤێ ژیانێ بکه‌م

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´
ل دوماهيێ من دڤێت بێژم ژبه ركو ئه ڤ بابه ت لده ف من گه له كێ سه رنج راكێش بو له ورا من ڤيا ڤه گوهێزم
به‌لکی ئه م بخو سه‌ربوران ژێ وه‌ربگرین
ابو سيفان
عضو فضي
عضو فضي
ابو سيفان

المزاج : مصدق
الهواية : المطالعة
المهنة : مهندس

مُساهمةموضوع: رد: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالجمعة نوفمبر 12, 2010 2:36 am

بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ 887885

سلاظ وريَز بؤ برايىَ هيَذا كاروان ركاظايى ...

براستى ئةظ بابةت بابةتكى طرنطة بةلى هةكة بزمانىَ عةرةبى با

هيَشت باشتربوو ... ذبؤ تيَطةهنتنا مة باشتربوو .. دةست خووش

دطةل ريَزوزلاظيَت من هةينة بؤ تة ... برِايتة بابىَ سيظانى

بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ 196966

karwan rkavai
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
karwan rkavai

مُساهمةموضوع: رد: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالجمعة نوفمبر 12, 2010 6:49 pm

شكرآ لك ياأخي ابو سفيان وتحياتي الي عادل مع التحية أخوك كاروان ركافاى
[img][/img]
حكمت سليمان
مدير- Admin
مدير- Admin
حكمت سليمان

المزاج : مشغول
الهواية : المطالعة
المهنة : موضف
( mms ) i miss u

مُساهمةموضوع: رد: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالثلاثاء نوفمبر 16, 2010 5:40 pm

selav u rez
دست خوش
دست خوش
بو فان بيزانينا
له سه ر فان كه سيت نافدار له جيهاني
براستى زور د باش بوون
نزانم
بس هه موو كه س د زيانا خودا جارنا هه زرا خو ده كوشتا خو دا د كت.
هه ندك وه ختا دمئ مروف دكه فتا د كيشا دا و بي هيفي دبت و نكارت خو له به ر نصيبه تا بكرت...
خودئ مه زيب باريزت
سوباس بو ته برا

spas
https://sharia.mam9.com
karwan rkavai
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
karwan rkavai

مُساهمةموضوع: رد: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالخميس نوفمبر 18, 2010 8:49 pm

selav u rez برايێ حكمت بخێرهاتى بو ناڤ بابه تێ من
khanzad
ئه‌ندامێ باش-عضو جيد
ئه‌ندامێ باش-عضو جيد

الهواية : السفر

مُساهمةموضوع: رد: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالجمعة فبراير 25, 2011 5:36 pm

dest oş bı rasti babeteki gelek xoşbu
karwan rkavai
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
ئه‌ندامێ چالاك-عضونشيط
karwan rkavai

مُساهمةموضوع: رد: بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟   بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟ I_icon_minitimeالثلاثاء أبريل 19, 2011 8:51 pm

زور سوپاس خوشكا به رێز ،،خانزاد،،بخێرهاتى

بوچی که‌سێن ناڤدار خوه‌ دکوژن ؟؟؟
صفحة 1 من اصل 1